Memsidea

Sistem Entegrasyonu

Günümüzde teknolojinin hızla ilerlemesi sayesinde bilgiye güvenli, hızlı ve verimli ulaşmanın önemi de oldukça artmıştır. Özellikle firma içi ve firmalar arasında ki sistemlerin entegrasyonu bu bilgi akışının vazgeçilmez bir parçası olmaya başlamıştır. Birçok firma, çok farklı platformlarda çalışmakta olan sistem ve altyapılara sahiptir. Bu firmalar için sistem entegrasyonu maliyetli bir süreçtir. Dolayısı ile tüm sistemlerin kolayca ve uyum içerisinde çalışması beklenmektedir. 

Sistem Entegrasyonu, birbirinden bağımsız çalışan sistemleri bir araya getirerek, tek bir sistem halinde bütünleşik olarak çalışmasını sağlamaktır. Uygulamalar, veri tabanı ve önemli sistemlerin birbirleri aralarında gerçek zamanlı ve işlem bazlı olan veri aktarımı sağlanarak verimlilikleri arttırılmakta, dolayısı ile maliyetler düşmekte ve üretken bir altyapı meydana çıkmaktadır.


Memsidea aşağıda maddeler halinde sıralanan konularda Gaziantep’de  sistem entegrasyonları çözüm hizmetleri sağlamaktadır.
• Müşteriler, iş ortakları ve tedarikçi sistemlerinin kurumsal altyapılar ile birbirine bağlanarak tek bir sistem gibi çalıştırılması hizmetini sunuyoruz.
• Firma içi süreçlerin, uygulamaların ve alt yapıların birbirine entegre edilmesi hizmetini sunuyoruz
• Farklı noktalarda bulunan bilgi ve uygulamaların toplanarak bir araya getirilmesi hizmetini sunuyoruz
• Sistem entegrasyon süreci içerisinde gerekli olacak tüm yazılımların geliştirilmesi hizmetini sunuyoruz.

• IT ve iş stratejinizi birbirine uyumlu hale getirmek için danışmanlık hizmeti sunuyoruz.
• Her müşterimizin bütçesine ve ihtiyaçlarına uygun özel yazılım çözümleri sunuyoruz
• Günümüzün servis temelli yapılarına dayalı kurumsal entegrasyon hizmetlerini size sunuyoruz (SOA – BPM)
• IT alt yapılarınızı daha verimli ve randımanlı hale getirmek üzere sistemli düzenleme ve değişim hizmeti sunuyoruz
• Yasal kurallara uyarak ve iş sürecinizle IT alanınızın güvenlik seviyesini yükseltmek için güvenli ID çözümleri sunuyoruz.
• Teknoloji ve sistem entegrasyon uzmanlarımızla beraber Memsidea IT Çözümleri etkin sistem entegrasyonu çözüm ortağınızdır. Danışmanlıktan tutun çözüm tasarımları geliştirilmesine ve çözümlerin kurulum aşaması ve uygulamaya geçişe kadar geniş bir hizmet donanımını size sunmaktadır.

Sistem entegrasyonu çözümleri için tecrübe ve konu hakkında belli bir bilgi birikimi ve deneyim gerekmektedir. Sistem entegrasyonu ihtiyacı sadece bir teknolojik alandan oluşmamaktadır, dolayısı ile, bilgi teknolojilerinin farklı alanlarında uzmanlık gerektirmektedir. Bu uzmanlıkları sıralayacak olursak Network uzmanlığı, network uzmanlığı, alt yapı uzmanlığı, yazılım uzmanlığı gibi kategoriler bu uzmanlık alanlarından sadece bir kaçıdır. Memsidea müşterilerine sunduğu çözümlerle, firma içi kablolama altyapısının oluşturulmasından başlayarak network dizaynının yapılmasına, donanım tercihinden, işletim ve mesaj sistemi altyapısının oluşturulmasına kadar ki tüm süreçlerde siz değerli müşterilerine Gaziantep’de sistem entegrasyonu ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.  Memsidea müşterisinin ihtiyaçlarını objektif bir şekilde tespit edilerek en efektif çözüme ulaşılması ve bu çözümün müşterinin mevcut sistemine entegre edilmesi hususunda profesyonel kadrosu ile çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Firmaların gelişen teknolojiye ayak uydurması, gelecekleri için çok büyük önem taşımaktadır. Teknolojik gelişmelere ayak uyduramayan ve tüm birimlerini efektif bir şekilde kullanamayan firmalar küçülür ve zamanla kapanırlar. Sistem entegrasyonu ile belli bir bütçe ayırarak şirketinizde ki tüm birimleri, tek bir sistem altında sizin için toplayabiliriz. Öyle ki bu entegrasyon ile dilediğiniz yer ve zamanda şirket ağınıza bağlanabilir, şirket kameralarınızı ve hatta klimalarınızı tek bir sistem üzerinden kontrol edebilirsiniz. Ancak burada ki en önemli nokta sistem entegrasyonunuzu konusunda uzman ve tecrübeli bir firmaya yaptırmanızdır. Bu nokta da Memsidea size kusursuz bir hizmet ve bütçenize uygun bir sistem entegrasyonları hizmeti sunmaktadır.

Memsidea olarak, hizmetlerimizi sektör gözetmeyerek tüm kapasite ve performans sağlayan Sistem kurulum ve Entegrasyon hizmetleri sunuyoruz. Müşterimizin ihtiyaçlarını temel alarak en doğru sunucu çözümlerini üreterek, en iyi hizmetleri sunarak, sisteminize kolayca entegre edilebilen ve yüksek fayda sağlayan platformlar oluşturmaktayız. Oluşturmuş olduğumuz sistemleri hali hazırda birçok kurumsal firmamız kullanmakta ve memnun kalmaktadır.

Sisteminize entegre edeceğimiz tüm yazılım ve donanım ürünlerini, bilinen dünya markaları olan çözüm ortaklarımız arasından özenle sizler için seçiyoruz. Gerçekleştirmiş olduğumuz sistem kurulumundan sonrasında; her biri alanında uzman IT uzmanlarımızla, yetkili kişilere ürün kullanım eğitimi veriyoruz. Danışmanlık ve uygulama alanlarında ki bilgi, birikim ve tecrübemizin birleşimi ile sizlere tek kaynaktan sistem entegrasyon çözümü sağlama imkanı tanıyoruz, Microsoft platformları, Cluster firmaları, SAN/NAS sistemlerinin kurulması işlemleri ve desteğini sağlamaktayız. Tüm bu çözümler Memsidea’nın kendi bünyesinde kullanmakta olduğu ve yararlandığı test edilerek denenmiş ve faydası kanıtlanmış çözümlerdir.

Sistem entegrasyonları mekanik sistemler içinde kullanılmaktadır. Firmaların iş merkezlerinde ki çeşitli mekanik sistemlerin tek bir merkezden yönetilmesi imkânı da bulunmaktadır. Örneğin;

Yangın algılama ve ihbar sistemi, geçiş kontrol sistemi, CCTV (kapalı devre televizyon) sistemi ve yapı otomasyonu sistemi gibi çeşitli farklı sistemin ortak bir yazılım çatısı altında birleştirilerek tüm sistemlerin uyum içinde çalışmasını sağlanabilmektedir. Tüm bunlar sistem entegrasyonları kapsamına girmektedir.

Örnek birkaç uygulama ile açıklamak gerikirse;

 • Yangın Alarm sisteminin verdiği yangın uyarısında, CC TV sisteminde yangının çıktığı ilgili bölgedeki kamera görüntülerinin ekranına kendiliğinden aktarılması.

 • Yangın bölgesinde ki aydınlatmanın tesisatının açılması ve acil durumlar için belirlenen aydınlık seviyesine getirilmesi.

 • Yangın bölgesinden acil çıkış kapısına uzanan bölgelerdeki geçiş kontrol sisteminin (turnikeler, vb.) gibi  insanların rahatlıkla kaçabilmesi için otomatikman kontrolsüz geçiş durumuna alınmasını sağlamak.

 • Acil anons durumunda yangın çıkan bölgede ve o bölgeye yakın bölgelerde gereken acil anonsların otomatik olarak yayınlanması.

 • Mevcut asansörlerin yangında geçiş yapacağı acil durum katına hızla ulaşarak yolcuları boşatıp yangının çıktığı acil durum katına tekrar dönerek beklemesi.

 • HVAC (Mekanik Otomasyon) Sistemlerinin yangın alarmının datasını bina otomasyonu merkezi yazılım ekranına aktarılması ve gerekli işlemlerin yapılmasını sağlar. Binanızdaki sistemlerin kendi aralarında veri aktarımını sağlanması, daha uyumlu bir işletme olmayı sağlayacaktır.


Sistem Entegrasyonuna Dâhil Edilebilen Diğer Sistemlere Bazı Örnekler:

 • Binalarda kullanılan yangın algılama, söndürme ve ihbar sistemleri

 • Turnikeler ve kartlı geçi sistemleri gibi kontrol sistemleri,

 • Binalar ve iş merkezlerinde bulunan CCTV (k. devre TV) sistemleri,

 • Binalar ve iş merkezlerinde bulunan acil anons sistemleri

 • Günlük olarak kullanılan asansörlerin acil durumlarda kullanılmasını sağlayan sistemler,

 • Bina veya yerleşim alanının tamamına yayılmış aydınlatmaların otomasyon sistemleri,

 • Aktif olarak kullanılan ısıtma, soğutma ve havalandırma tesisatlarının otomasyon sistemleri

 • Kapalı otoparklarda kullanımı zorunlu olan karbon monoksit takip sistemleri

 • Yangın, su baskını gibi durumlarda uyarı için devreye giren acil anons sistemleri.
   

Gibi günümüz binalarında kullanılmakta olan diğer sistemlerin aralarında doğru, hızlı ve güvenilir veri aktarını, sağlayarak. Binada ki şirketinizin genel durumu konusunda sağlıklı veri aktarımı sağlayan ve oluşturan acil durumlarda da tüm alarm ve yukarıda tek tek ele aldığımız sistemlerin, tek bir yazılım çatısı altında toplanması sayesinde şirketinizin tüm birimleri aynı anda haberdar olacaklardır. Kısaca sistem entergasyonu birçok konuda gerek iş hayatında, gerekse kişilerin özel hayatında aktif olarak kullandığı sistemleri daha iyi çalışır hale getirmeyi amaçlar. Bu sayede daha güvenli, daha verimli çalışma şartlarının oluşmasının yanında, ekonomik olarak da ciddi anlamda tasarruf sağlayarak firmaların masraflarının ve zararlarının azalmasına yol açmaktadır. Memsidea tüm bu hizmetleri bütçenize uygun şekilde profesyonel personelleri ile  siz değerli müşterilerine sunmaktadır.