Memsidea

Mobil Uygulama

Firmaların sektörlerinde hızla yükselmeleri için gelişen teknoloji ve iletişim kanallarına hızla uyum sağlamaları ve bu alanda ortaya çıkan yenilikleri aktif olarak kullanabilmeleri gereklidir. Teknolojiyi kullanırken ise en büyük beklenti, hızlı kullanım ve kolaylık faktörleridir. Firmalar ürün ve hizmetlerini potansiyel müşterileri kitlelerine en hızlı ve kolay yoldan ulaştırmak isterler. Bu sebeple yenidünya düzeninde akıllı cihazlarda kullanılan mobil uygulamalar internet dünyasında erişimin anahtarı haline gelmiştir.

IDC den alınan verilere göre sadece 2011 yılı içerisinde 916 milyon akıllı cihaz satılmıştır. 2012 yılında ise bu rakam 1 milyar cihaz adedine ulaşmıştır. 2017 yılı itibari ile dünya genelinde yaklaşık 2,5 milyar mobil cihaz piyasaya sürülmüştür. Kısacası bu bize, ürün ve hizmet satan bir firmanın artık müşteri kitlesine bu cihazlar üzerinden ulaşması gerektiğini göstermektedir.

Bu gerçekler karşısında Memsidea; işiniz, aşımızdır sözünden yola çıkarak siz değerli müşterilerimiz için özel Mobil uygulamalar (Android – İOS) geliştirmektedir. Firmamızın hedefi, çeşitli sektörlerde ürün ve hizmet satışı yapan firmalara özel iyi tasarlanmış ve kullanımı kolay mobil uygulama geliştirerek, bu firmaların gerek ülke içi, gerekse ülke dışında ki potansiyel müşterilerine zaman ve mekân farkı gözetmeksizin, satış gerçekleştirmelerine öncülük etmektir.

Her sektöre özel mobil uygulamalar

Memsidea olarak dünyayı değiştirebileceğimize inanıyoruz. Bu düşünce ışığında sektör farkı gözetmeksizin, Android veya İOS mobil uygulamalarını size özel olarak hazırlıyoruz. İster hizmet satın, ister ürün. İster yurt içi satış yapın, ister yurt dışı. Müşterilerinize tek dokunuşla ulaşma imkânı sağlayacak mobil uygulamalar ticaretinizi arttıracak.

İstediğiniz her yerde ve her zaman kullanım

Çağımız internet ve iletişim çağı. Dolayısı ile artık internetin olmadığı, iletişim kuramdığımız dünya üzerinde yer yok gibi. Geliştirmiş olduğumuz Adroid ve İOS mobil uygulamalarını insanlığın ulaşabildiği her coğrafyada kullanabileceksiniz. Çeşitli yenilikler ile güncellenen bu uygulamalar size 7/24 pazarda ki müşterilerinize ulaşma imkânı tanıyacaktır. Örneğin bir iş seyahati için uçağa binmek üzeresiniz ve acil bir satış talebi geldi. Hemen telefonunuzu elinize alıp satışı gerçekleştirebilir ve hatta ödemenizi alabilirsiniz.

En hızlı ve yenilikçi programlar

Adroid ve İOS uygulamalarının ortak amacı firmaların potansiyel müşterilerine hızla ulaşmasına yeni bir kanal sunmaktır. İnternet siteleri üzerinden veya yüz yüze satış stratejilerinden daha hızlı ve kolay satış imkânı sağlamaktadır. Örneğin bankacılık sektörünün mobil uygulamalardan önceki satış hacmi ile mobil uygulamalardan sonra ki satış hacimleri arasında çok büyük farklar bulunmaktadır. Müşteriler direkt hizmet satın almak için bankaya gitmek yerine, oturduğu yerden hizmet ve ürün satın alabilmektedir. Aynı şekilde, perakende sektöründe bulunan bir elektronik firmasının mağazası size uzak ise Android veya İOS uygulamasına girerek, oturduğunuz yerden sipariş verebilmektesiniz. Dolayısı ile mobil uygulamalar günümüzde satış sektöründe hızın öncüsü durumundadırlar. Yenilik konusunda güncelleme yapılabilen programlar olduklarından, sürekli yeni özellikler eklenerek kullanım yelpazesi geliştirilebilir. Dolayısı ile sadece tek amaç için değil, birçok amaç için de mobil uygulamalar kullanılabilmektedir.

Platformlar farklı olsa da çözüm tek!

Memsidea, Android ve İOS mobil uygulama geliştirme hizmetiyle teknolojinin tüm imkânlarından yararlanmak isteyen firmalara yenilikçi ve uzun süreli net çözümler sunmayı kendine amaç edinmiştir. Memsidea mobil uygulama geliştirme ekibi mühendislerinin uzmanlığı ve bu alanda ki tecrübesiyle Android, İOS, gibi dünya genelinde en çok kullanılan mobil platformlar üstünde, herhangi bir sektör farkı gözetmeyerek firmaların ihtiyaçlarını karşılayan özel her türlü mobil uygulamayı geliştirebilmektedir.

Firmaların mobil uygulama yaptırma amaçları

Android ve İOS Mobil uygulamaları hızla gelişen teknoloji ve mobil cihazların aktif kullanımlarından dolayı artık lüks değil zorunlu hale gelen ihtiyaçlardan olmuştur. Mobil uygulamaların talep edilmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Bu uygulamaların özellikle talep edilmesinin başlıca sebeplerini sıralayacak olursak;

 • Firmanın marka bilinirliliğini sektörde artırmak,

 • Ürün veya hizmet satışı hedeflenen kitleyi, tek bir platformda buluşturmak.

 • Kurumda satış ve satış sonrası süreçleri ve birimlerin iletişim süreçlerini, hızlandırmak.

 • Kontrol mekanizmasını ve satış performanslarını daha hızlı yönetebilmek.

 • Firmanın tüm birimlerini ilgili sürece dâhil ederek verimliliği artırmak.

 • Müşteri ilişkilerini yönetimini dijital ortamda sağlamak.

 • Personellerin yönlendirilmesi ve kontrolünü sağlamak.

Android ve İOS mobil uygulamalarını yaptırmadan önce ne istediğinizi ve ne amaçla kullanacağınızı, hangi ihtiyacınıza cevap vermesini istediğinizi iyi belirlemeniz gerekmektedir. Hangi hedef kitleye hitap edeceğiniz, hangi özellikleri kullanmak istediğiniz, rakiplerinizden farklı ne gibi özellikler beklediğinizi iyi bilmeniz gerekmektedir. Hayalinizde ki projeyi beraber detaylandırma konusunda size yardımcı olarak rakiplerinizi mobil dünyada geride bırakabileceksiniz.

Mobil Uygulama Yaptırma Aşamaları;

 1. Firmamızla İletişim Aşaması

İlk aşamada nasıl bir mobil uygulama istediğinize dair fikirlerinizle bize ulaşmanız yeterlidir. Bu aşama ile beraber projenin temellerini sizin isteklerinize uygun bir şekilde oluşturmaya başlayacağız.

 1. Uygulama Analiz Aşaması

Bu aşamada Memsidea olarak nasıl bir uygulama istediğinize dair analizi beraber yapıyoruz. Analiz süresinde istemiş olduğunuz mobil uygulamanın tüm özelliklerini belirliyoruz. Mobil uygulamanın hem İOS App Store hem de Android Play Store’ da bulunup bulunmayacağı gibi önemli kararları beraber alıyoruz. Eğer kurumsal bir mobil uygulama olacak ise uygulamayı aktif olarak kullanacak departmanın yetkililerinin de bu analize iştirak etmeleri istiyoruz. İlgili yetkililer de mobil uygulama ile alakalı isteklerini ve gereklilikleri anlattıktan sonra tasarım aşamasına geçiyoruz.

 1. Uygulama Tasarım Aşaması

Memsidea’nın amacı çalışmalarında her zaman farklılık yaratmaktır. Dolayısı ile tasarım konusunda çok ince eleyip sık dokumaktayız. Tasarımın başarılı olması için ilk faktör mobil uygulamanın tasarımının hedef kitlemize uyup uymayacağını belirlemektir. Bu aşama kritiktir çünkü uygulamayı sunacağımız kitleyi cezbedecek uygun bir tasarımı yaratılmalıdır. Tasarımda kullanılacak materyaller, renk ve ton seçimleri, yazı tipi ve boyutları belirlenerek, kullanıcıya ait ara yüzler oluşturulur. Guideline'ı doğru olarak hazırlanan bir mobil uygulamanın UX Design (Kullanıcı Deneyimi Tasarımı ) kısmı da başarılı olmaktadır. Unutmamak gerekir ki bazı kullanıcılar görselliğe nem verirken, bazı kullanıcılar için ise sadelik, basitlik ve kolay kullanım tercihi ön plandadır.

 1. Uygulama Geliştirme Aşaması

Bu aşama mobil uygulamaya ait genel taslaklar belirlenip, oluşturulduktan sonra ki en kilit aşamadır. Artık mobil uygulamaya ait tüm uygulama ekranları, butonları, uygulamanın yaşama döngüsü ve kullanılacak teknolojilerin tamamı hazırdır. Ayrıca kullanılacak sunucu ve veri tabanı da hazırlanır bu aşamada hazırlanır. Bu aşamadan sonra ise kodlama aşamasına geçilir.

 1. Uygulama Kodlama Aşaması

Bu aşama gereken veri tabanının geliştirilmesi, web hizmetlerinin dâhil edilmesi ve mobil uygulamanın yazılım aşamasıdır. Bu aşamada süresince kodun çalışmasına engel olan faktörler var ise düzeltilir. Mevcut hataların kontrolü için eşitli testler yapılır. Mobil uygulamanın tüm ekran boyutlarında aynı verimlilikle çalışması için gerekli kontroller gerçekleştirilir.

 1. Uygulamayı Piyasaya Sürme Aşaması

Bu aşama nihai aşamadır. Mobil uygulamanız, ilgili bütün testlerden başarıyla geçmiş, ortaya çıkan hatalar düzeltilmiş ve artık hedef kitle ile buluşma anı gelmiştir. Artık mobil uygulamanız İOS App Store ve Android Play Store’ da yerini alabilecektir.