Memsidea

E-Ticaret Çözümleri

Memsidea olarak firmamızın kurulduğu 2016 yılından beri Gaziantep’de e-ticaret ve e-tahsilat sektörlerinde de müşterilerimize e-ticaret çözümleri hizmetleri sunmaktayız. Zamanla büyüyen profesyonel uzman kadromuz ve kendi öz kaynaklarımızla müşterilerimizin sektördeki ihtiyaçlarını dikkate alarak profesyonel yazılım ve tasarımlar geliştirmekte ve çözümler sunmaktayız. Tüm müşterilerimize hızlı ve güvenilir çözümler sunan firmamız Memsidea Gaziantep illerinde profesyonel olarak B2C, B2B E-Ticaret çözümleri ve size özel proje hizmetlerini kesintisiz sunmaktadır.
 

Memsidea Kurumsal E-Ticaret Çözümleri

E-Ticaret ile alakalı Kurumsal çözümlerimiz, ürün ve hizmetlerini internet siteleri üzerinden potansiyel müşteri adaylarına gösterip, tanıtarak satmak isteyen müşterilerimize özel olarak e-ticaret projeleri geliştirilmektedir.
Tasarımlarımız müşterilerimizin seçeceği ücretli yahut ücretsiz şablonlar üstünden geliştirilmekte ve müşterimizin istekleri dikkate alınarak grafik düzenlemeleri yapılmaktadır.

Müşterilerimizin E-Ticaret siteleri %100 mobil cihazların tüm çözünürlüklerine uyumlu (responsive tasarım) olarak dizayn edilmekte ve akıllı Seo alt yapısıyla oluşturulmaktadır. Bütün bu çalışmalarımız popüler arama motorları tarafından kolaylıkla tanınarak sitenizin üst sıralarda çıkması için özenli bir şekilde ve kusursuzca yapılmaktadır.
 

Memsidea B2B E-Ticaret Çözümleri

Memsidea B2B E-Ticaret çözümleri, firmalarının müşterilerine ve kendi bayilerine ürünlerini satmayı amaç edinen firmalar için tasarlanmıştır. Bu tasarımlar özellikle Logo ve Eta kullanan firmalar başta olmak üzere bütün ERP kullanan firmalar için özelleştirilen yazılım paketleridir.
Memsidea B2B E-Ticaret çözümleri ile ürettiğiniz ürünler, aldığınız siparişler ve gerçekleştirdiğiniz ödemeler otomatik bir şekilde kullandığınız muhasebe programınıza entegre olur. Tüm bayileriniz cari ekstrelerini direk sisteme bağlanarak B2B yapınız üstünden otomatik olarak görebilmektedir.
Çoklu mağaza modüllerini kullanarak çok sayıda bayi tanımlaması yapabilir, farklı dil seçenekleri ile, farklı dillerde web sitenizi yayınlayabilirsiniz. Gelişmiş yetenekleri ile daha fazla özelliği içerisinde bulunduran Memsidea E-Ticaret çözümlerinden faydalanarak e-ticaretinizde yükselen bir ivme kazanabilirsiniz.

B2B E-Ticaret Çözümlerinin Özellikleri

Sürekli Online Satış
B2B E-Ticaret
metodunun firmalar tarafından öncelikli olarak tercih edilmesinin en büyük sebebi alım, satım hizmetinin sürekliliğinin devamlı sağlanabiliyor olmasıdır. Ürün ve hizmetlerini satan firmalar mesai saatlerinden bağımsız olarak 7/24 ürünlerinin satışını gerçekleştirebilmektedirler. Aynı şekilde resmi tatil ve hafta sonu tatillerinde de satışları aksamadan online olarak devam etmektedir.

Müşteriye Erişim Kolaylığı

B2B E-Ticaret sistemlerinin bir diğer önemli özelliği ise firmaların müşterilerine erişmesinde sağladığı erişim kolaylığıdır. Ürün ve hizmetlerini satan firmalar internetin bulunduğu her ortamda ister ülke içinde, isterse dünyanın herhangibir ülkesinde ki müşterilerine kolayca ulaşabilir, ürünleri ve özelliklerini detaylıca tanıtabilir ve ürün – hizmet satışlarını kısa sürede online olarak gerçekleştirebilirler. İşlemlerin Online Olarak hızlıca Gerçekleşmesi
İnternet üzerinden yapılan tüm işlemler dijital ortamda gerçekleşmektedir. Dijital bilgiler ise kolaylıkla depolanabilir, transfer edilebilir, kullanılabilir. Böylelikle işlemler hem hızlı hem de güvenli bir şekilde gerçekleşmektedir.

Multimedya Bolluğu
Multimedya B2B E-Ticaret sistemlerinin olmazsa olmaz özelliklerden dir. Firmalar ürünlerini kataloglar ve görseller ile, tanıtım videolarını ise multimedya özelliklerini kullanarak online olarak müşterilerine kolayca tanıtırlar.
Online tanıtımı yine canlı müşteri destek sistemleri ve video konferaslar ile sürdürebilirler. Bunun yanında firmalar alacakları ürünleri de yine bu araçlar üzerinden inceleyerek karar verirler.

Firmalara B2B’nin Sağladığı Avantajlar

B2B E-Ticaret modelinin kullanıldığı dünya üzerinde birçok büyük E-Ticaret sitesi bulunmaktadır. Bunlardan en bilindikleri sayacak olursak; amazon.com, ebay.com, alibaba.com u örnek verebiliriz. Özellikle dünyanın E-Ticaret den en fazla kazanan sitelerinden biri olan alibaba.com da yer alan bir yazıda, firmaların B2B E-Ticaret modeli ve çözümleri ile elde edeceği avantajları şöyle sıralamıştır;

  • Firmanızın satış ve kar oranlarında gözle görülebilir oranda yüksek artış.
  • İç ve dış pazarda mevcut rakiplerin önüne geçme ve fark yaratma.
  • Dünya pazarlardan pay sahibi olma.
  • Girilen ve ürün satılan pazar çeşitliliğinin artması
  • Satılan ürünlerin parça başına maliyetlerde düşüş sağlama.
  • Alınan talepler de ki teslimat zaman sınırlamasının ortadan kalkması
  • Şirketin hem ulusal, hem de uluslararası büyümesi tanınması fırsatını
  • yakalamak
  • Yeni bilgiler edinme fırsatı

Siz de firmanızın internet dünyasında dev bir E-Ticaret sitesi olmasını istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek E-Ticaret paketlerimizden faydalanabilirsiniz.

Memsidea E-ticaret Paketlerinin Özellikleri

Memsidea tarafından geliştirilerek müşterilerinin hizmetine sunulan E-Ticaret paketleri müşterilerimizin internet dünyasında satış hacimlerini ve müşterilerine hızlı, güvenilir, kesintisiz şekilde ulaşmalarını amaç edinerek tasarlanmıştır. Peki, E-Ticaret paketlerimizin fark yaratan özellikleri nelerdir?

Mobil Cihazlara Uyumlu Tasarım

Memsidea E-Ticaret paketlerinin önemli özelliklerinden biri Mobil cihazlara (Responsive tasarım) uygun bir şekilde geliştirilmiş olmalarıdır. Kullanıcıların tüm mobil cihazlarının çözünürlüklerine uygun olacak şekilde tasarlanan bu paketler, çok büyük kullanım avantajı sağlamaktadır.

Google gibi popüler arama motorlarında, mobil uyumlu sitelerin daha üst sıralarda çıkacağı gerçeğini göz önünde bulundurursak, zamanla Responsive tasarım özelliğine sahip olmayan sitelerin tercih edilmeyeceğini görebiliriz. Ayrıca sizden mobil uyumlu tasarımlarımız için ayrıca ek bir ücret istemeyerek memnuniyetinizi sağlamayı hedeflemekteyiz. Responsive tasarım direkt paket içeriğimizde yer almaktadır. Gaziantep’de E-Ticaret çözümleri konusunda bu bakış açısına sahip Memsidea dışında bir firma bulunmamaktadır.

Hazır Tema Seçenekleri

Memsidea E-Ticaret çözümleri paketinde sizlere Responsive özelliğe sahip olan hazır temalar sunulmaktadır. Bu temalardan dilediğiniz birini tercih edebilir ve kullanabilirsiniz. Sade bir temaya bağlı kalmaksızın size sunulan birçok hazır temayı birbirine geçiş yaparak kullanabilir, A/B testlerinizi yapabilirsiniz.


A/B Testi Nedir: Değişik içerik ve tasarımlar uygulandığınızda sitenize gelen kullanıcı adetleri, üye kayıtları, müşterilerinizin satın almış olduğu ürün adetleri, sitede ki dolaşım oranları (siteye giriş/satış) gibi karşılaştırmaların tasarım değişiklikleri sayesince yapılabilmesine A/B testi denmektedir.

Sınırsız Sanal Pos Entegrasyonu

Türkiye’de ki bütün bankaların sanal poslarını sisteminize entegre edebilirsiniz. Kullandığınız sanal poslar E-Ticaret sitenizde sorun yaratmaksızın çalışmakta ve bankalar tarafınca yapılacak herhangi bir güncelleme sonrasında sistemle eş zamanlı olarak kendini güncelleyebilmektedir. Bu avantaj sayesinde kredi kartı ile yapılan ödemelerini kesintisiz bir şekilde tahsil edebilirsiniz.

Sitenize Özel Blog ve Forum

Firmanızın sitesinde ürünlerinizin tanıtımını ve satışını yapmak dışında ayrıca, sitenize daha fazla kullanıcı girişini sağlayabilmek için sürekli bir içerik üretimine ihtiyacınız olmaktadır. Bu içerikleri ürün satışı dışında üretebilmenizin de en etkili yolu siteniz de açacağınız forum ve bloglardır. Memsidea E-Ticaret paketleri ile sitenizde blog ve forumlarınızı kolayca açabileceksiniz.
% 100 Seo Uyumlu Donanım
Memsidea E-ticaret tasarımları SEO Departmanı’nın isteklerine uygun tamamen SEO uyumlu olarak geliştirilmektedir.
E-ticaret sitelerinde birçok kategori bulunmaktadır. Kategorilerden meydana gelen sitelerin müşterilere ve arama motorlarına daha objektif bir şekilde aktarılabilmesi yani, kolaylık sağlayabilmesi için Breadcrumb özelliği geliştirilmiştir. Memsidea siteleri arama motorları tarafından istenen ve desteklenen bu önemli özelliğe sahiptir.

Erp Entegrasyonu

Memsidea E-Ticaret tasarımı siteler ERP programları ile tamamen entegre bir şekilde çalışmaktadır. Mesela sanal mağazanızın yanında bir de internet siteniz üstünden de satış yapıyorsunuz. İnternet üzerinden bir satış yaptığınız anda  aynı zamanda ERP programınızın stoklarından da düşmesini ve kendi programına bu ürünün ödemesinin kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde fiziksel satışlarınız ile internet üzerinden yapmış olduğunuz satışların ayrı tutulmasını sağlayabilirsiniz.
Özelleştirilebilir Altyapı Farkı Siz ya da çalıştığınız herhangi bir tasarımcınız ile beraber sitenizin tasarımını dilediğiniz zaman, dilediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz. Ayrıca E-Ticaret sitenizin alt yapısında yazılım geliştirmeleri yaptırabilirsiniz.
Çoklu Mağaza Paneli Birden fazla e-ticaret siteniz var ise aynı yönetim paneli üzerinden bu siteleri yönetebilir ve farklı farklı panellere, ayrıca giriş yapmadan bütün raporlarınızı tek bir yerde toplayabilirsiniz.